تبلیغات
ّبازی رایانه ای،بازی كامپیوتر ایرانی،بازی فارسی - نقد بازی جدید Darksiders
ّبازی رایانه ای،بازی كامپیوتر ایرانی،بازی فارسی
به وبگاه اینترنتی بازی های رایانه ای ایرانی و خارجی خوش آمدید.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بازدید كننده گرامی: شما می توانید در این وبگاه اطلاعاتی درباره بازی های كامپیوتری ایرانی، بازی های فارسی، بازی های جدید خارجی شامل بازی حادثه ای، بازی اتومبیل رانی، بازی موتورسواری، بازی راهبردی، بازی فكری و بازی كودكان بیابید. همچنین بازی های جدید نقد و بررسی می شوند و نیز امكان خرید بازی های جدید از فروشگاه برای بازدیدكنندگان مهیاست.

مدیر وبلاگ :مدیر سایت
نویسندگان

یک اکشن سوم شخص جدید که می‌خواهد پا جا پای بزرگان بگذارد. اگر به خاطر داشته باشید در نمایشگاه E3 سال گذشته THQ بازی Darksiders را معرفی کرد که برای این ناشر نوعی تجربه‌ی تازه به شمار می‌رفت. سال گذشته بازی نوید یک تجربه‌ی ناب را می‌داد و پس از نمایش امسال باید گفت در هیچ زمینه‌ای از جذابیت سال گذشته کم ندارد.

 

پایان دنیا آغاز Darksiders است، پایانی که هیچ انسانی بعد از آن نمی‌تواند روی زمین زندگی کند. زمانی که آتش و شهاب سنگ از آسمان می‌بارند و مرد و زن، پیر و جوان پریشان به این‌سو و آن‌سو می‌دوند و در سویی دیگر فرشتگان و شیاطین، زمین را به میدان جنگ بدل کرده‌اند؛ در این زمان است که چهار سوار آخرالزمان با نام‌های Pestilence (فتح، اسب سفید)، War (جنگ، اسب قرمز)، Famine (قحطی، اسب سیاه)، Death (مرگ، اسب رنگ‌پریده) وظیفه نظارت بر پایان رسیدن جهان را دارند.


بازی Darksiders

War و برادرانش در حال گشت‌و‌گذار در سطح زمین و اجرای وظایف آخرالزمانی خودشان بوده‌اند که ناگهان پیغامی برای احضار آنها وارد می‌شود. به آن ها دستور داده می‌شود تا سریعاً وقایع آخرالزمان را به اجرا در بیاورند اما بر اثر یک اشتباه دنیا به هم ریخته و فرشتگان و شیاطین در زمین برای آخرین منابع ارواح به جان یکدیگر می‌افتند. War برای پاسخ گویی به این بی‌نظمی ناگهانی به شورای مرموز و قدرتمند موسوم به Charred Council احضار شده و مورد بازخواست قرار می‌گیرد. Charred Council یک شورای بی‌طرف است که وقایع دوزخ و بهشت را کنترل می‌کند. سرانجام آنها در یک محاکمه، War را عامل این بی‌نظمی و آخرالزمان پیش از موعد مقرر معرفی و وی را محکوم می‌کنند. Charred جهت مجازات War تمام نیروهای جنگ را از او می‌گیرد. جنگ از شورا یک فرصت برای بازگشت به زمین می‌خواهد تا در یابد چه بر سر یارانش آمده و چگونه گمراه شده است تا بلکه بتواند بی‌گناهی خود را به اثبات برساند اما شورای Charred به شرطی وی را آزاد می‌کند که به همراه War، یک مراقب به نام The Watcher را همراهش به دنیا بفرستد. این نگهبان موجودی قدرتمندیست به حدی که قادر به نابودی War است و همین امر هم موجب سوء استفاده‌‌ی وی از قهرمان بازی می‌شود. سازندگان امیدوارند دیالوگ هایی که بین این دو افراد رد‌وبدل می شود کمی موجب جذاب‌تر شدن بازی شود.

در زمین مدت‌هاست که از پایان جهان گذشته و نه تنها دیگر انسانی باقی نمانده بلکه نبرد بین فرشتگان و شیاطین به انتهای خود نزدیک شده و شیاطین و هیولاها بیشتر زمین را به تصاحب خود در آورده‌اند. سوژه‌ی بازی چندان جدید نیست اما چیزی که آنرا از دیگر بازی های این سبک متمایز می کند استیل گرافیکی خاص آن است؛ به هر حال هر چه باشد استودیوی سازنده‌ی بازی "Vigil" توسط بزرگانی همچون "جو مادوریر" (Joe Madureira) و "دیوید آدامز" (David Adams) تاسیس شده است. "جو مادوریرا" هنرش را در طراحی کتاب‌های کمیک به خوبی در طراحی کاراکترهای Darksiders به رخ کشیده است.

بازی Darksiders

تمام شخصیت‌ها (که تعدادشان زیاد هم هست) ظاهر جذاب و منحصر به فردی دارند به گونه‌ای که دو جناح موجود در بازی هیچ‌گاه به این زیبایی به تصویر کشیده نشده‌اند‌. همچنین نکته‌ی مهم در مورد قهرمان بازی این است که تازگی بسیاری برای گیمرها دارد؛ دیگر با یک قهرمان که هدفش نجات انسان‌هاست طرف نیستید و دیگر ضدقهرمانی را نمی‌بینید که می‌خواهد نسل بشر را از زمین کم کند؛ اینبار با یک ضد‌قهرمان روبرو هستید که تنها خودش مهم است و بس! یک سوار آخرالزمان مثل War سمت هیچ یک از دو جبهه نیست و عملاً به عنوان یک NoSider وظیفه‌ی ایجاد تعادل بین خیر و شر را دارد و البته اثبات بی‌گناهی خود و فهمیدن این که چرا از او به عنوان یک آلت دست استفاده شده است! علاوه بر این باید او قدرت‌های پیشین خود و از همه مهمتر Ruin، اسب آتشینش را باز پس گیرد تا دریابد چه کسانی موجب گمراهی وی شده‌اند و قصد زودتر از موعد مقرر اتفاق افتادن آخر الزمان را داشته‌اند. با اینکه War نسبت به حالت گذشته اش بسیار ضعیف شده اما هنوز هم با استفاده از شمشیر غول پیکرش به راحتی وارد میدان نبرد با شیاطین می‌شود. اگر Devil May Cry بازی کرده باشید با دیدن اولین تصاویر از War حتماً به یاد دانته خواهید افتاد.

محیط بازی کاملاً Open World است که پر است از رمز و راز و سیاه چال. بازیباز می‌تواند کاملاً آزادانه وارد دخمه‌های مختلف موجود در بازی شود و با از بین بردن شیاطین آنها، به قابیلت های جدیدی دست پیدا کند. البته در بازی علاوه بر این دخمه‌ها، آسمان خراش‌ها، خرابه‌ها و قلعه‌های افسانه‌ای هم وجود دارد که احتمالاً بیشتر آنها نقش خاصی را در بازی ندارند.

در اولین نگاه جنگ نبرد خود را در یک میدان شهر آغاز کرد که هنوز صحنه‌ی درگیری The Fallen (آدم‌هایی که انسانیت خود را از دست داده‌اند) و فرشتگان و شیاطین بود. از آنجایی که شیاطین بیشتر دنیا را به تصاحب خود در آورده‌اند هنوز هم تعدادی از فرشتگان باقی مانده‌اند که با دیدن شیاطین تا آخرین نفس با آنها نبرد می‌کنند. در اکثر مناظر می‌توانید مشاهده کنید که نبرد‌ها با حالتی وحشیانه در حال انجام هستند؛ حال تصمیم با شماست که در میان آنها مداخله کنید یا خیر.

همان‌طور که از قبل گفته شد شما می‌توانید آزادانه در دنیای بازی به سفر بپردازید. تنها برخی از مسیرها در ابتدا برای شما محدود هستند که با استفاده از قابلیت‌های خاصی می‌بایست از آن‌ها عبور کنید. برای مثال در بازی نیرویی دریافت می‌کنید که به شما توانایی پیمودن مسافت‌های بسیار بالا را که قسمت‌های مختلف دنیا را از هم جدا می کنند می‌دهد. تمام دنیای گسترده بازی نیز بدون بارگزاری ظاهر می‌شود و در اصل در حین بازی دچار وقفه نمی‌شوید.

بازی Darksiders

در اکثر اوقات شما سوار بر Ruin (فنا)، اسب پا آتشین خود خواهید بود. برای بدست آوردن Ruin نیز می‌بایست از میان چند نبرد گلادیاتوری بگذرید. در اولین نبرد شما با تعدادی از دشمنان معمولی مواجه خواهید شد و فقط یک اسب سوار مشکل ایجاد خواهد کرد. در نبرد دوم با تعداد بیشتری از آن اسب سوار‌ها مبارزه خواهید کرد تا اینکه رئیس آن قسمت سوار بر Ruin وارد شود. پس از مدتی نبرد، War پاهای رئیس را از ناحیه زیر زانو مورد نوازش قرار می‌دهد؛ اما Ruin از همان ابتدا اجازه‌ی سواری به War را نمی دهد، بنابراین می‌بایست به دیدن میان‌پرده‌ای کوتاه از رام کردن فنا توسط جنگ بنشینیم.

با بدست آوردن Ruin شما به قابلیت‌های ویژه‌ای از جمله زیر پا له کردن دشمنان دست خواهید یافت. همچنین بر روی Ruin دسترسی به شمشیر و تفنگ نیز خواهید داشت. وجود Ruin فقط به همینجا ختم نمی‌شود و او نقش بسیار بزرگی در پیمودن مسافت‌های طولانی دارد. همچنین قسمت‌هایی از دنیا به نام (Ashlands) وجود دارند که سفر از آنها بدون Ruin امکان‌پذیر نیست.

Ashlands پر است از کرم‌های غول پیکر که آماده هستند تا هر جنبنده‌ای را ببلعند. هنگام رویارویی با آنها می‌بایست با استفاده از سرعت فنا از حملات دشمنان جاخالی داده و سپس با استفاده از Railgun آنها را مورد هدف قرار دهید. آن قدر باید این کار را تکرار کنید تا آن‌ها را از پای در بیاورید و سرانجام با یک ضربه‌ی شمشیر شکم کرم را سفره کنید.

War می تواند هم‌زمان با سلاح‌های سردی نظیر شمشیر و سلاح‌های گرم مانند Pistol یا Rocket Launcher (البته نسخه‌ی شیطانی!) با دشمنان مبارزه کند. برخی از تجهیزات وی یادآور سری بازی‌های Zelda هستند که در راسشان اسلحه‌ای شبیه بومرنگ تیغ دار به نام Crossblades قرار دارد. این وسیله علاوه بر یک سلاح دوربرد قابلیت‌های دیگری هم دارد که از میانشان می توان قدرت انتخاب چند هدف و سپس پرتاب آن به سبک Batarang مخصوص بتمن اشاره کرد. تیر چراغ برق و دیگر بقایای تمدن هم برای مشت‌ومال دادن دشمنان همیشه در دسترس هستند. طبق گفته‌ی سازندگان همین تسلیحات هم در طول بازی قدرت‌های جدیدی پیدا کرده و همواره ارتقاء می‌یابند؛ مثلاً همین شمشیر ساده‌ی اول بازی قابلیتی بدست می‌آورد که با فرو کردنش در زمین، نیزه و تیغ‌های مرگباری همانند بازی Prototype زیر پای دشمنان سبز می‌شوند.

بازی Darksiders

با کشتن هر کاراکتر، از آنها تعدادی ارواح آزاد می‌شود (که باز هم شباهت زیادی به ارواح رنگی Devil May Cry دارد)؛ این ارواح خود به سه گروه زرد (شرارت)، سبز (جان) و آبی (پول) تبدیل می‌شوند. در واقع جنگ اصلی بین بهشت و جهنم در Darksiders بر سر همین ارواح در می‌گیرد که با جمع‌آوری آنها می‌توانید سلامتی خود را ارتقاء داده و یا در معامله با یک دلال ارواح، قابلیت‌ها و قدرت‌های از دست رفته‌ی خود را باز پس گیرید، مانند زره‌های تازه و ضربات عنصری. همچنین سازندگان برای پررنگ کردن المان‌های نقش آفرینی بازی یک Inventory هم برای بازی طراحی کرده‌اند که می‌توان به کمک آن قدرت‌های مخصوصی به تسلیحات خود اختصاص داد.

لازم به ذکر است که صحنه‌های QTE نیز واقعاً دیدنی کار شده‌اند؛ برای مثال زمانی که در حال تمام کردن کار یک هیولا هستید این بار بازی به God of War شباهت پیدا می‌کند، یعنی اگر به دشمن نزدیک شده و دکمه‌ی B یا دایره را بزنید War با یک حرکت سینمایی معمولاً خشن او را تکه پاره کرده و از بین می‌برد. یک حالت فوق العاده همانند دوئل تریگر دانته هم وجود دارد که War را تبدیل به یک شیطان بی‌رحم با ضربات مرگبار می‌کند!

همانطور که می‌بینید همه‌ی کلیشه‌ها در Darksiders رعایت شده‌اند. این بازی زیبا در زمستان امسال برای کنسول‌های Xbox 360 و PlayStation 3 وارد بازار خواهد شد.

نوشته شده توسط بهنام قاسمی :gamersland.ir

-----------------------------------------------------------------------------------

مطالب مرتبط در گوگل

 1. سایت بازی های رایانه ای PC, PS2, XBOX

   - [ Translate this page ]
  بازی جاوای جدید و بسیار زیبای Abracadaball برای موبایل .... با نزدیک شدن به تاریخ عرضه بازی Darksiders و اشتیاق و کنجکاوی طرفداران آن مصاحبه ای با آقای ...
  www.pardisgame.net/ - Cached
 2. پردیس گیم - تریلر: Darksiders

   - [ Translate this page ]
  Darksiders ارسـال شده توسط Crysis در50 روز پیش دفعات بازدید: 253 بار. پیش نمایش جدیدی بصورت گیم پلی از نبرد قهرمان بازی با دشمنان اهرینمی. دریافت تریلر ...
  www.pardisgame.net/video-440-Darksiders.html - Cached
 3. IranCheat :: نمایش موضوعات - نقد و برسی - پیش نمایش بازی Darksiders

   - [ Translate this page ]
  یک بازی جذاب اکشن سوم شخص جدید که قصد دارد جای بزرگان بازی را در نوع خود بگیرد.در نمایشگاه E3 سال گذشته THQ بازی Darksiders را معرفی کرد که برای این ناشر ...
  www.irancheat.com/ftopicp-7.html - Cached
 4. تاخیر سه بازی Red Faction 3 , Darksiders , Damnation

   - [ Translate this page ]
  طبق گزارش مالی این شركت دو بازی بزرگ Red Faction: Guerilla و Darksiders: ... همچنین شركت Codemasters بازی جدید Blue Omega یعنی بازی Damnation برای عرضه بازی ...
  www.irancg.com/forum/showthread.php?tid=2129&action=lastpost
 5. مصاحبه با David Adams خالق بازی DarkSiders - PersianDown Forums

   - [ Translate this page ]
  1 post - 1 author
  هر کدام از قسمتهای دنیای DarkSiders اهمیت خود را دارند چرا که در هرکدام اشیاء و پاداشهای مخفی بسیاری وجود دارد که هر کدام آزاد کننده قسمت جدیدی از نقشه بازی ...
  forum.persiandown.com/thread88360.html - Cached
 6. تریلر بازی Darksiders - انجمن های تخصصی گیگا دانلود فارسی

   - [ Translate this page ]
  1 post - 1 author - Last post: 11 Oct 2009
  تریلر بازی Darksiders اخبار بازی های جدید. ... پیش نمایش جدیدی بصورت گیم پلی از نبرد قهرمان بازی با دشمنان اهرینمی! ...
  forum.gigadl.net/showthread.php?p=5411 - Cached
 7. بازی جدید Dead Space - خرید پستی از فروشگاه اینترنتی

   - [ Translate this page ]
  معرفی بازی های سال آینده - Wallpaper های بازی های جدید با کیفیت 1920 ... Darksiders Dead Space Extraction Dead to Right 2 Retribution . ...
  postyshop.ir/Product.aspx?Name=خرید...بازی+جدید...cID... - Cached
 8. GamersLand - Article: Darksiders

   - [ Translate this page ]
  27 سپتامبر 2009 ... یک اکشن سوم شخص جدید که میخواهد پا جا پای بزرگان بگذارد. اگر به خاطر داشته باشید در نمایشگاه E3 سال گذشته THQ بازی Darksiders را معرفی کرد ...
  www.gamersland.ir/article-173.html - Cached
 9. تریلر جدید Final Fantasy XIII در شروع Distant Worlds : فیلم بازی ...

   - [ Translate this page ]
  جدید ترین تریلر بازی Just Cause 2. nikol. 3. 25. یکشنبه 1 شهریور 1388, 11:27 am. ramin_assassin نمایش آخرین ارسال. بدون پست جدید, تریلر جدید Dark siders ...
  www.meis2m.com/.../final-fantasy-xiii-distant-worlds-t6714.html - Cached
 10. جدید ترین اخبار بازی های روز دنیا آنلاین

   - [ Translate this page ]
  1 ا کتبر 2009 ... Darksiders (اسطوره های قدیم در عصر جدید). بازی های ماجراجویی-فانتزی بیشتر در زمان های گذشته و در مکان های اسرار آمیز غیر واقعی رخ می دهند. ...
  lord-bitefight.blogfa.com/ - Cached

 1. بازی های جدید : خــــبـرهــای كــــــوتــــاه !!! - صفحه 48 ...

   - [ Translate this page ]
  این شركت امسال چندین بازی بزرگ از جمله Red Faction: Guerrilla , Company of Heroes: Tales of Valor, Darksiders: Wrath of War و قسمت جدید MX VS ATV را عرضه ...
  forum.mihandownload.com/24101-a-48.html - Cached
 2. Game - اسطوره های قدیم در عصر جدید

   - [ Translate this page ]
  بازی Darksiders از جمله بازی هایی است که از لحاظ هنری و داستانی بسیار موفق خواهد ... نسخه جدید بازی مدال افتخار برای عرضه در سال 2010 میلادی، رسما تایید شد. ...
  worldatp30_game.mihanblog.com/post/217 - Cached
 3. امتیازات بازی Darksiders - انجمن های تخصصی بازی های کامپیوتری ...

   - [ Translate this page ]
  1 post - 1 author
  امتیازات بازی Darksiders اخبار بازی ها. ... نام: ایمیل: عضویت لغو عضویت. بازی های کامپیوتر جدید عرضه شده در فروشگاه اینترنتی شاپ زون ...
  videogames.ir/forums/showthread.php?t=8025 - Cached
 4. اخبار بازیهای جدید - Page 12 - -[IranProud]-

   - [ Translate this page ]
  Page 12- اخبار بازیهای جدید Other. ... THQ امروز تاریخ عرضه دقیق بازی Darksiders رو مشخص کرد که در اروپا مصادف با January 7, 2010 ولی در آمریکا دو روز زودتر ...
  forum.iranproud.com/akhbar-bazihay-jdid-t272209.html?p... - Cached
 5. تریلر بازی Darksiders - انجمن های تخصصی گیگا دانلود فارسی

   - [ Translate this page ]
  تریلر بازی Darksiders اخبار بازی های جدید. ... پیش فرض تریلر بازی Darksiders. پیش نمایش جدیدی بصورت گیم پلی از نبرد قهرمان بازی با دشمنان اهرینمی! ...
  gigadl.net/forum/showthread.php?p=5411 - Cached
 6. تاریخ انتشار بازی های جدید [آرشیو] - سایت علمی دانشجویان ایران

   - [ Translate this page ]
  [آرشیو] تاریخ انتشار بازی های جدید بازی های کامپیوتری. ... TBA 2008 Darksiders THQ Action TBA 2008 Dawn of Fantasy *TBA Strategy ...
  www.daneshju.ir › ... › سایر موضوعات کامپیوتربازی های کامپیوتری - Cached
 7. بازی های جدید Xbox 360 - تالار های نیک صالحی

   - [ Translate this page ]
  5 posts - 1 author - Last post: 10 Jul 2009
  بازی های جدید Xbox 360 سایر کنسول ها. ... نام بازی Darksiders: Wrath of War سبک Action سازنده THQ زمان عرضه 09/08/25. نام بازی Damnation ...
  forum.niksalehi.com › ... › سایر کنسول ها - Cached - Similar
 8. امتیازات بازی Darksiders - صفحه 4 - BaziCenter Forums

   - [ Translate this page ]
  14 posts - 12 authors - Last post: 3 days ago
  امتیازات بازی Darksiders امتیازات سایتها و مجلات به بازیها. ... محل سکونت: (O_o). پست ها: 798. PC Xbox 360. سلام! امتیازات جدید: ...
  www.bazicenter.com/forums/showthread.php?p=904672
 9. Darksiders (Xbox 360 - Asre Javan

   - [ Translate this page ]
  Darksiders (Xbox 360 جدید اخبار بازی های رایانه ای. ... اینطور که آقای هایدن دالتون سرپرست طراحی بازی گفته: بازی darksiders چکیده ای از بازیهای Devil may ...
  www.asrejavan.com/showthread.php?p=4498179 - Cached
 10. DARKSIDERS(بازی در رکاب تاریکی)

   - [ Translate this page ]
  شکار بهشت ، منفور جهنم و رانده انتقام ، به نام "جنگ" در DS Dark Siders از ... طبق ادعای سازندگان ، همین تسلیحات هم در طول بازی قدرت های جدیدی پیدا کرده و ...
  www.iranveb.org/21870.html - Cached
نوع مطلب : بازی كامپیوتری، 
برچسب ها : نقد بازی جدید Darksiders، نقد بازی جدید، Darksiders، بازی جدید، بازی، بازی كامپیوتری، بازی اكشن، بازی حادثه ای،
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 15 دی 1388
جمعه 24 شهریور 1396 02:50 ق.ظ
Heya i am for the first time here. I came across this board and I find It really helpful & it helped me out a lot.
I'm hoping to give something back and aid others such as you helped me.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی